ماموریت اورژانسی ۲ ساعته برای یافتن بیمار سالمند بدحال در اصفهان

حوادث شهری

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان، ساعت ۴ و ۵۰ دقیقه روز شنبه یکم آذرماه جاری شخص بدحالی با ۱۱۵ اصفهان تماس گرفت و درخواست امدادرسانی کرد.

 

محمدمهدی جانبازی تکنسین حاضر در این عملیات از پایگاه ۱۱۵ مترو میدان امام حسین (ع) در شرح ماموریت خود گفت: حدود ساعت ۵ صبح بود که برای امدادرسانی به یک مورد مشکل فشار خون به آدرس خیابان کاشانی کوچه علی قلی بیک اعزام شدیم.

وی افزود: پس از رسیدن به محدوده مورد نظر متوجه شدیم که آدرس بیمار اشتباه است، لذا با اتاق فرمان تماس گرفتیم و موضوع را به آنان اطلاع دادیم؛ همکاران ما در اتاق فرمان طی تماس های مکرر با بیمار پیگیرِ آدرس وی شدند و ما نیز همچنان با پای پیاده تمام محله ها، کوچه ها و بن بست های اطراف را بررسی و حتی از چراغ گردان و آلارم تک بوق استفاده کردیم اما نتیجه ای حاصل نشد.

جانبازی تصریح کرد: سرانجام پس از جستجوی فراوان به آدرس مورد نظر نزدیک شدیم؛ تنها دو کوچه باقی مانده بود که پس از بررسی آنها بالاخره به یک کوچه با عرض یک و نیم متر رسیدیم که ماشین رو نبود؛ در این کوچه یک منزل مخروبه ۲ طبقه بود که تنها یک پنجره کوچک به کوچه داشت.

وی خاطرنشان کرد: برای اطمینان از حضور بیمار در این منزل، یک تکه سنگ کوچک به سمت پنجره پرتاب کردم تا اگر فردی در خانه هست صدای شیشه را بشنود؛ لذا صدای ضعیفی از آنجا به گوشمان رسید اما بیمار توان بلند شدن را نداشت و فقط به آرامی پنجره را باز کرد.

این تکنسین افزود: مطمئن شدیم که بیمار در این منزل است لذا به سرعت کیف معاینه را برداشتیم و توسط کلیدی که وی از پنجره برایمان به کوچه انداخته بود به خانه راه پیدا کردیم؛ در ابتدای ورود با خانم کهنسالی برخورد کردیم که در طبقه اول خواب بود و به دلیل کهولت سن امکان راه رفتن و حرکت نداشت.

جانبازی گفت: به طبقه دوم رفتیم، مرد سالمند ۸۲ ساله بسیار ضعیف و ناتوانی را دیدیم که از سرگیجه، ضعف و بی حالی شدید شکایت داشت؛ لذا پس از انجام اقدامات درمانی فوریت های پزشکی وی را با کمک همکارم آقای پیمان فتاحی به پایین منتقل کردیم؛ انتقال بیمار به دلیل عرض کمتر از ۳۵ سانتی پله ها و شیب تند آن بسیار به سختی انجام شد.

وی اظهار کرد: سرانجام مرد کهنسال را در ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه با آمبولانس به بیمارستان کاشانی منتقل کردیم.

جانبازی یادآور شد: این ماموریت بیش از ۲ ساعت به طول انجامید اما بسیار خوشحالیم از اینکه توانستیم بیمار را پیدا کرده و خدمتی را به او انجام دهیم./