تلاش سه ساعته نیروهای امدادی برای نجات مصدومین واژگونی موتور سیکلت

امداد و نجات

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از تلاش سه ساعته کارکنان اورژانس 115 و هلال احمر جهت نجات جان مصدومین واژگونی موتورسیکلت در ارتفاعات روستای کلیدر خبر داد.

مصطفی افشار نیک گفت: در ساعت 15:18 شانزدهم تیر ماه در پی تماس با مرکز ارتباطات اورژانس 115 مبنی بر واژگونی یک دستگاه موتور سیکلت در ارتفاعات روستای کلیدر، یک دستگاه آمبولانس از پایگاه اورژانس جاده ای عبدالله گیو نیشابور و یک دستگاه آمبولانس هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

او ادامه داد: به علت صعب العبور بودن مسیر عوامل امدادی به صورت پیاده پس از یک ساعت پیاده روی همراه با تجهیزات لازم به بالین مصدومین حاضر شده و پس از انجام اقدامات اولیه درمانی و ثابت سازی، مصدومین با کمک مردم منطقه تا محل مناسب جهت فرود بالگرد حمل شدند.

افشارنیک افزود: با هماهنگی انجام شده توسط مرکز ارتباطات اورژانس، بالگرد به محل حادثه اعزام شد و مصدومین تحت مراقبت کادر درمانی بالگرد، به مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی 22 بهمن نیشابور منتقل شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور ضمن تشکر از همکاری خوب هلال احمر و تلاش تکنسین های اورژانس برای نجات جان مصدومین این حادثه گفت: در هنگام وقوع حوادث با حفظ خونسردی با شماره 115 تماس گرفته و ضمن اعلام محل دقیق حادثه و همکاری با کارشناسان مرکز ارتباطات، اگر خطری مصدومین را تهدید نمی کند از جابجایی مصدومین خودداری نمایید، اگر مصدومین خونریزی دارند با قرار دادن پارچه تمیز در محل خونریزی و فشار مستقیم به محل، خونریزی را کنترل کنید و تا رسیدن نیروهای امدادی مصدوم را گرم نگه دارید.