عملیات ویژه اورژانس 115 در انتقال 18 بیمار کرونایی به بیمارستان های 17 شهریور آبادان و سینا اهواز

 روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان: دکتر امین منصور رئیس اورژانس پیش بیمارستانی آبادان اظهار داشت:  با همکاری مرکز پایش مراقبت های درمانی MCMC و تیم عملیات ویژه اورژانس 115 در قالب استفاده از یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 4 دستگاه کد آمبولانس ویژه، عملیات انتقال 18 بیمار کرونا مثبت بستری در بیمارستان شهید معرفی زاده شادگان به بیمارستان های ریفرال 17 شهریور آبادان و سینا اهواز را با موفقیت به انجام شد.


مدیر فوریت های پزشکی گفت : با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان طالقانی آبادان (ریفرال ویژه بیماران کرونایی) و بعد از هماهنگی های معاونت درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان بیمارستان 17 شهریورآبادان به عنوان بیمارستان معین طالقانی تعیین شد و بیماران مبتلا به کووید 19 بستری در بیمارستان شهید معرفی زاده شادگان که در صف انتقال به بیمارستان ریفرال جهت دریافت اقدامات درمانی تخصصی بودند به همت مرکز پایش مراقبت های درمانی MCMC پس از اخذ پذیرش و انجام هماهنگی های لازم با بیمارستان های مبدا و مقصد  توسط تیم های عملیات ویژه اورژانس 115 منتقل شدند.
دکتر امین منصور در تشریح این انتقال هماهنگ و تیمی  افزود : این انتقال ها در دو مرحله و به کمک دو تیم عملیات ویژه فوریت های پزشکی در دو روز متوالی از ساعت 11:00 روز دوشنبه 26 خرداد به طور پیوسته شروع و تا بامداد سه شنبه 27 خرداد انجام شد . در ابتدا 12 بیماربستری در بیمارستان شهید معرفی زاده شادگان توسط اتوبوس آمبولانس تحت نظارت و مراقبت های درمانی نیروهای تیم اورژانس 115 به بیمارستان 17 شهریور آبادان منتقل شدند همچنین 6 بیمار دیگر پس از اخذ پذیرش به کمک 4 دستگاه آمبولانس ویژه از بیمارستان شهید معرفی به بیمارستان سینا اهواز منتقل شدند.

وی در پایان با شاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا ویروس در منطقه تا کنون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت ها اقدام به ارائه خدمات گردیده ، گفت : علاوه بر تشکیل تیم های عملیات ویژه و اختصاص 7 دستگاه آمبولانس مختص بیماران مشکوک و مبتلا به کووید 19  در شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان ، از ظرفیت اتوبوس آمبولانس در مواقع حساس نظیرهمین انتقال استفاده کردیم. اتوبوس آمبولانس یکی از امکانات پیشترفته اورژانس پیش بیمارستانی  در صحنه حوادث و بحران های احتمالی پرتلفات چون سیل ،زلزله و .. با 13 تخت بیمارستانی و مجهز به اتاق عمل سیستم آبرسانی و فاضلاب، سیستم گرمایشی و سرمایشی، ‌تابلوی پیام‌نما و نمایشگرهای دیجیتال، بالابرهای دستی و برقی جهت جابجایی بیماران، سیستم برق 24 و 220 ولت می باشد.

در ادامه تصاویری از این انتقال را مشاهده می کنید: