استفاده از تجربيات بين المللى در امور پشتيبانى طرح شهيد قاسم سليمانى

طرح شهید سلیمانی

اولین جلسه کارگروه قرارگاه پشتیبانی طرح آموزش، بیماریابی و مدیریت کرونا( طرح شهید قاسم سلیمانی) با حضور دکتر کولیوند و ناظرین این طرح، صبح امروز 11آذرماه 99، در محل سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه، دکتر حسین عرفانی دبیر قرارگاه پشتیبانی شهید قاسم سلیمانی، ضمن اشاره به اهداف کلی این طرح گفت: هر خانه را یک پايگاه سلامت در نظر گرفتیم در واقع دنبال این هستیم افراد مبتلا را در مراحل اولیه بيمارى شناسایی كنيم.

وی در ادامه جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی پرداخت و با اشاره به اهداف و سیاست های این قرارگاه افزود: يكى از اهداف اين قرارگاه، ايجاد فضاهای مراقبتی، ایزوله و قرنطینه است، به شكلى كه مورد استقبال عموم قرار گيرد.

دکتر کولیوند رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی ضمن خوش آمدگویی و خداقوت، به تشریح اقدامات انجام شده از ابتدای شروع این قرارگاه پرداخت و گفت: بلافاصله پس از تشکیل کمیته قرارگاه پشتیبانی طرح شهید قاسم سلیمانی، در راستای تنظیم سند و دستورالعمل اجرایى این طرح، اقدامات لازم را انجام، جلسات متعددی را با حضور کارشناسان متخصص از سازمان اورژانس کشور تشكيل دادیم و در دیداری که با دستگاه های همراه در اجراى این طرح داشتیم، از تجربیات سازمان ها و ارگان ها، حتی از تجربیات در سطح بین المللی هم استفاده کردیم.

وی ضمن تاکید بر حفظ ارزش و کرامت مردم در فضا های نقاهتگاهی گفت: در بحث ایجاد محیط های قرنطینه، ابتدا هتل ها و مهمانسرا ها را در نظر گرفتیم و در همین راستا در ابتدای امر، مکاتباتی را با وزیر محترم میراث فرهنگی و گردشگری انجام دادیم و با مدیران و دبیر انجمن هتلداران ایران جلسه ای برگزار کردیم که اهداف این طرح مورد استقبال آن عزیزان قرار گرفت و در نخستین مرحله همکاری، فهرستی از هتل ها را به قرارگاه پشتيبانى ارائه دادند.

دکتر کولیوند افزود: در جلسه ای با آیت الله رئیسی، رئیس محترم قوه قضاییه، اهداف این طرح را مطرح و ایشان ضمن خرسندی از همکاری، بلافاصله دستورات لازم جهت استفاده از اقامتگاه ها و ظرفیت های آن قوه را در ایجاد نقاهتگاه ها، صادر کردند.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی با اشاره به دیدار با وزیر ورزش و رؤسای سازمان اوقاف، ستاد کل نیرو های مسلح، جمعيت هلال احمر، بنیاد مستضعفان و سازمان بسيج جامعه پزشكى، افزود: جهت اجراى هرچه بهتر طرح شهيد سليمانى نياز به همكارى همه مسئولين و دستگاه ها داريم و اين كه پاى كار باشند و جهادى عمل كنند، اين يك طرح ملى و عظيم است، حفظ جان مردم تكليف ما است و براى آن از جان خود هم خواهيم گذشت.

در ادامه جلسه، اعضاى ناظر بر قرارگاه پشتيبانى شهيد قاسم سليمانى نظرات و پيشنهادات خود را ارائه و در مورد چگونگى اجراى اين طرح بحث و تبادل نظر شد.