برگزاری سومین دوره تربیت همیاران اورژانس در مرکز اورژانس استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس استان چهارمحال و بختیاری؛رئیس مرکز اورژانس ومدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به برگزاری سومین دوره طرح اورژانس یار و همیار اورژانس در استان گفت:تا کنون طی سه مرحله 210نفر در این طرح شرکت کردند.

 

 

دکتر محمد حیدری افزود:از این 210 نفر تعداد 107 نفر آقا و103 نفر خانم است که 25 نفر از آنها دارای مدرک پزشکی و پیرا پزشکی و مابقی مدارک تحصیلی غیر مرتبط با حوزه پزشکی و پیرا پزشکی دارند.

وی با اشاره به  برگزاری سومین دوره فراخوان جذب اورژانس یار و هم یار اورژانس ازاوایل بهمن ماه امسال؛گفت:در طی دو مرحله قبل داوطلبان  طی تماس تلفنی با واحد آموزش اورژانس در این طرح ثبت نام کردند ولی در مرحله سوم که از اویل بهمن ماه آغاز گردید داوطلبان از طریق سایت مرکز اورژانس استان و لینک مربوط به ثبت نام داوطلبان نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام کردند.

وی یکی از برنامه های اصلی این طرح را آموزش داوطلبان دانست و گفت:ما می خواهیم این افراد را از طریق اموزش برای مواقع بحرانی اماده کنیم که به اورژانس کمک کنند.

به گفته او هر داوطلب 50 ساعت آموزش مرتبط با حوزه فعالیت های اورژانس می بیند و سپس برای او گواهینامه پایان دوره اعتباری یک ساله صادر می گردد که شرط تمدید مجدد اعتبار دوباره حضور در کلاس های باز آموزی سالانه می باشد و در شرایط عادی اضطرار و بحران به اورژانس کمک می کنند.

وی با بیان اینکه این طرح برای سومین بار در استان اجرا می گردد،گفت:در مرحله اول و دوم 160 داوطلبی که ثبت نام کرده بودند به مدت 50 ساعت آموزش دیده و برای افرادی که دوره عملی و کتبی را طی کردند گواهینامه صادر شد و گروه  50 نفره سوم نیز هم اکنون در حال اموزش در سطح استان می باشند.

وی آموزش را به صورت مجازی و حضوری اعلام کرد و افزود:کلاس های اموزش حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی وبه صورت محدود و با هدف آشنایی داوطلبان با محیط اورژانس و انجام کار های عملی برگزار می شود.

IMG 20210202 131858

IMG 20210124 142431

IMG 20210124 142353