حضور پرسنل مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه در مرکز اهدای خون

پویش سفید پوشان به منظور ایجاد زمینه ای برای اهدای خون از نیروهای اورژانس و کادر درمان در کل کشور و از جمله در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اجرا در آمد.

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه مشهد در این پویش که طی روزهای 19 و 20 اسفند ماه به اجرا در آمد، پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور در پایگاه های اهدای خون، مقداری از خون خود را برای نجات جان بیماران اهدا کردند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با توجه به امضا تفاهم نامه همکاری میان سازمان اورژانس کشور و سازمان انتقال خون و کاهش ذخایر خونی در آستانه تعطیلات نوروزی و همچنین ترویج این اقدام خداپسندانه در جامعه پویش سپید پوشان به اجرا در آمد.

دکتر علی یزدانی با بیان اینکه نیروهای اورژانس پیش بیمارستانی با حضور در پایگاه اهدای خون،جلوه ای از ایثار و فداکاری و نوع دوستی را به تصویر کشیدند خاطر نشان کرد: تلاش می شود این برنامه به صورت منظم هر 6 ماه یک بار برگزار شود.

سرپرست سازمان انتقال خون خراسان رضوی با اشاره به اینکه این پویش در آستانه نوروز و برای معرفی ابعاد مختلف از خود گذشتگی کادر درمان اجرایی شده است، گفت: بررسی علایم ابتلا به کرونا یکی از غربالگری های اولیه در حوزه اهدای خون است .

عبدالله سبحانی با بیان اینکه پیش از اهدای خون، بررسی اولیه از جهت عدم ابتلا به بیماری کرونا از نیروهای اورژانس و درمان انجام شد، ابراز کرد: کمبود ذخایر خونی و آشنایی بیشتر مردم با حماسه آفرینی کادر اورژانس و ب

هداشت و درمان از جمله اهداف برگزاری این پویش است