بازدید دکتر کولیوند از کمپ های نوروزی اورژانس

اخبار سازمانی

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ صبح امروز دکتر پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور از کمپ های نوروزی اورژانس تهران بازدید کرد و از نزدیک در روند خدمات رسانی به شهروندان قرار گرفت.دکتر کولیوند در حاشیه این بازدیدها گفت: در طرح سلامت نوروزی سازمان اورژانس کشور با ۵۷۰۰ دستگاه آمبولانس و ۴۸ فروند بالگرد در آمادگی کامل قرار دارد. تخت‌های ویژه تمام بیمارستان‌ها فعال است و متخصصان در مراکز درمانی و درمانگاه‌ها حضور دارند.

او ادامه داد: در طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۴۷۴ هزار نفر به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند که تعداد ۱۰۵ نفر از آن‌ها بستری شده‌اند. همچنین ۱۰۹۰۰ عمل جراحی اورژانسی و ۱۹ هزار و ۹۰۰ عمل جراحی الکتیو انجام شده است که این آمار نشان دهنده فعال بودن پزشکان و کادر درمان سراسر کشور در ایام نوروز است.

کولیوند بیان کرد: در حال حاضر ما با هیچ مشکل خاصی روبه رو نیستیم و کادر درمان با تمام توان در حال ارائه خدمات به مردم هستند.

افزایش سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

او افزود: از ابتدای اجرای طرح سلامت نوروزی تا به امروز ۹۹۴۰ مصدوم حوادث ترافیکی توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که نسبت به سال گذشته این آمار افزایش پیدا کرده است.

کولیوند با اشاره به اینکه متاسفانه سفر‌ها در نوروز امسال بیشتر شده است، گفت: از مردم درخواست دارم که با توجه به شیوع بیماری کرونا از انجام سفر‌های غیر ضروری بپرهیزند.

 

َ