ساخت بیمارستان ­های ایمن شهر تهران

اخبار کشوری

 در جلسه مشترک سازمان اورژانس کشور با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، بر ساخت و تجهیز بیمارستان ایمن در پنج نقطه شهر تهران تاکید شد.

به گزارش مرکز اطلاع ­رسانی اورژانس کشور، در این نشست رییس سازمان اورژانس کشور گفت: ایمنی بیمارستان­ها، سامانه هشدار زلزله بیمارستان، ایجاد بیمارستان­های ایمن و اتصال متروی شهری به مراکز درمانی، عمده­ ترین مواردی است که باید برای ایمن ­سازی و پیشگیری از آسیب شهر تهران در حوادث و بلایا مورد توجه قرار گیرد.

دکتر کولیوند با اشاره بر تجهیز و بازسازی و ایمن­ سازی بیمارستان­ ها افزود: اکنون سه چهارم بیمارستان­ های تهران بیش از بیست سال و یک چهارم آنها بیش از پنجاه سال قدمت دارند که ضروریست پس از بازسازی به پد بالگرد،

گروه ­های واکنش سریع و ژنراتورهای قوی مجهز شوند.

وی گفت: استقرار اورژانس و پایگاه­ های آنها در پنج پهنه تهران در مدیریت بحران اهمیت زیادی دارد .

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه اگر از زمان وقوع زلزله پنج تا هفت ثانیه زودتر مطلع شویم خسارات و تلفات به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت گفت: در حال حاضر سامانه هشدار سریع با استفاده از ارتباطات رادیویی و سیم کارت و امکانات اورژانس قابل اجرا است.

دکتر کولیوند با تاکید بر اولویت اورژانس نسبت به سایر تیم­ های امدادی در زمان بحران افزود: ایجاد امکانات برای ارائه خدمات سریع اورژانس، ارزش و اعتبار فراوانی دارد و جایگاه پایگاه­ های اورژانس باید در مبلمان شهری لحاظ شود.

وی تصریح کرد: گروه­ های واکنش سریع سلامت و اورژانس با همکاری شورای شهر و شهرداری تهران موفق تر عمل خواهد کرد و اورژانس با موفقیت بیشتری پیش می­ رود.

رییس سازمان اورژانس کشور بر ساخت بیمارستان­ های ایمن در پنج نقطه تهران با حداقل هزار تخت برای خدمت رسانی در بحران های آینده شهر تهران همچون زلزله تاکید کرد.

رییس سازمان پیگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز در این نشست گفت: زلزله به عنوان پیش­روترین حادثه شهر تهران می­ تواند کل کشور را تحت تاثیر قرار دهد و ایمنی و تجهیز شهر برای مقابله با آن ضروریست.

کرمی محمدی بر تامین اعتبار و بودجه­ برای ایجاد زیرساخت­های مقاوم و ایمن ­سازی بیمارستان ­ها و اتصال به سامانه هشدار سریع تاکید کرد.