با اورژانس دیر تماس گرفته شده است

اخبار کشوری

معاون فنی وعملیات سازمان اورژانس گفت: با اورژانس دیر تماس گرفته شده است/ اولین آمبولانس پس از 11 دقیقه به حادثه رسیده است.


به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور،  دکتر نوری در برنامه چاپ اول شبکه خبر ضمن عرض تسلیت به خانواده درگذشتگان حادثه اتوبوس های خبرنگاران و سربازان معلم افزود: ساعت 17:26 دقیقه اتوبوس خبرنگاران دچار سانحه شده و متاسفانه زمان تماس با اورژانس ساعت 17:45 دقیقه بوده که این نشان می دهد که 
از بروز حادثه تا تماس با اورژانس 19 دقیقه فاصله وجود دارد.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور گفت: در فاصله مکانی این حادثه ما 6 پایگاه اورژانس داریم که همزمان با تماس با اورژانس از همه پایگاه ها به محل حادثه آمبولانس اعزام شد.

 

وی افزود: اولین آمبولانس 11 دقیقه بعد از تماس به صحنه حادثه رسیده است.

دکتر نوری گفت: زمان بندی ها در حادثه خیلی مهم هستند، ما 2 نفر رو از اتوبوس خبرنگارن و 5 سرباز معلم را در حادثه دوم از دست داده ایم. اگر زمانبندی ها درست رعایت نشوند و اورژانس دیر به حادثه برسد افراد بیشتری را از دست خواهیم داد.


معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور افزود: بعد از رسیدن اورژانس به این 2 حادثه ، دیگر فوتی نداشتیم.

دکتر نوری گفت: در حادثه اتوبوس خبرنگاران 19 دقیقه بعد حادثه به اورژانس زنگ زده شده است و این تاخیر امکان احیا و یا هر خدمت ارزشمند دیگر را از بین می برد. علت عدم تماس با اورژانس یه بخشی مربوط به اضطراب و شوک افراد حاضر در حادثه است که فکر زنگ زدن به اورژانس نیستند و بخشی هم مربوط به پوشش مخابراتی است که ما در حال بررسی آن هستیم .


وی افزود: با توجه به اینکه اتوبوس های حمل و نقل کشور سامانه ای دارند که همه اتفاقات رو ضبط و ارسال می کند و همچنین یه سری از داده ها نیز در سازمان اورژانس کشور است مثل زمان ها، تماس ها و ضبط مکالمات، بر اساس بررسی این چند مستند، علت و چگونگی این حوادث بررسی خواهد شد.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور گفت: ما چند مکاتبه با خودروسازها داشته ایم تا دستگاهی را روی خوردوها نصب کنند که در صورت بروز حادثه، امکان ارسال اتفاق و لوکیشین حادثه برای اورژانس باشد تا آمبولانس سریع به سمت آن حادثه حرکت کند.