کاهش مدت زمان رسیدن تکنسین های اورژانس بر بالین بیمار/ خشونت علیه تکنسین های اورژانس افزایش نداشته است

اخبار کشوری

سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: رسیدن موتورلانس‌های ما کمتر از 10 دقیقه به مددجو باعث شده زمان رسیدن به بالین بیمار کاهش پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر پیمان صابریان، سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به میزان خشونت علیه رزیدنت‌های مقیم اورژانس گفت: متاسفانه در دوره پاندمی کرونا در سراسر جهان شاهد روند افزایش خشونت بودیم اما سال‌هاست که به رزیدنت‌های خود مدیریت رفتار را آموزش دادیم و به آنها گفتیم باید به طرف مقابل به عنوان کسی که نیاز به کمک درمانی و رفتاری دارد نگاه کنند همچنین در هر شرایطی رفتار خود را مدیریت کرده و طرف مقابل را درک کنند تا خدایی نکرده به او آسیب نرسانند.
وی افزود: خداراشکر درحال حاضر روند افزایشی خشونت علیه تکنسین اورژانس نداریم درواقع هم مردم همکاری بسیار خوبی دارند و هم تکنسین‌ها توانستند به خوبی شرایط را مدیریت کنند.
دکتر صابریان درخصوص مدت زمان رسیدن اورژانس به بالین بیمار بیان کرد: رسیدن موتورلانس‌های ما کمتر از 10 دقیقه به مددجو باعث شده زمان رسیدن به بالین بیمار کاهش پیدا کند.
سرپرست سازمان اورژانس کشور ادامه داد: گاهی اوقات نیروهای ما درگیر پیک ماموریتی و حتی ترافیکی می‌شوند و همین عامل باعث می‌شود دیر به مقصد برسند درواقع وقتی اعلام می‌کنیم زمان رسیدن اورژانس به بالین بیمار 15 دقیقه است، یعنی 50 درصد از افراد کمتر از این زمان خدمات دریافت می‌کنند و 50 درصد دیگر ممکن است، چند دقیقه بیشتر در انتظار موتورلانس بمانند.
دکتر صابریان در پایان تاکید کرد: دلیل اینکه بر افزایش نیروها تاکید داریم همین موضوع است که بتوانیم زمان رسیدن موتورلانس‌ها را کاهش دهیم و به مردم بهتر خدمات رسانی کنیم.

منبع: برنا