سامانه ثبت الکترونیک موقعیت تصادفات راه‌اندازی می‌شود

اخبار سازمانی

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ روز دوشنبه جلسه ثبت الکترونیک موقعیت تصادفات با حضور ریاست مجمع خیرین وزارت راه و شهر سازی، معاونین فنی و آموزشی سازمان و جمعی از کارشناسان تشکیل شد. در این جلسه که با هدف کوتاه کردن زمان رسیدن نیروهای اورژانس بر بالین بیمار و دسترسی به موقعیت دقیق صحنه تصادف تشکیل شد اعضای حاضر نظرات خود را مطرح و در خصوص نقاط قوت و ضعف طرح بحث شد.

دکتر بگلری در این جلسه ضمن تشکر از همکاری و تعامل مجمع خیرین وزارت راه و شهر سازی در ساخت یکصد پایگاه خیر ساز، گفت: سامانه 115 یک سامانه شناخته شد در بین مردم است و بهتر است برنامه تکمیلی ورفع نواقص آن در همین سامانه طراحی شود تا دسترسی مردم نیز آسان و سهل الوصول باشد.

دکتر عرفانی ضمن استقبال از طرح مذکور به هماهنگی بین بخشی جغرافیایی در عین حال حفظ استقلال ماموریت ها اشاره داشت و گفت بهتر است ذیل کمیسیون راهها کمیته فرعی تشکیل و مصوبات قانونی و ضوبط تعریف شده در قانون را بررسی و امکان شیرینگ اطلاعات وجود داشته باشد.

وی افزود: انتظار می رود سامانه به گونه ای طراحی شود که در افق دید آینده با نگاه پیشگیرانه و هشدارهای به موقع از وقوع حوادث رانندگی و ... جلوگیری شود تا از هزینه‌های سرسام آور درمان و عوارض جانبی آن کاسته شود. زیرساخت سامانه به گونه ای طراحی شود تا فضای لازم جهت خدمات پیشرفته تر در آینده وجود داشته باشد و در صورتیکه ارگانهای خدمات رسان دیگری نیاز به خدمات سامانه داشتند فضای لازم جهت ارائه خدمات وجود داشته باشد.

در ادامه کارشناسان نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و مقرر شد کارگروهی متشکل از کارشناسان اداره فناوری اطلاعات ، پایگاهها ، ایمنی راهها ، کارشناسان وزارت راه و شهر سازی و طراحان سامانه و ... تشکیل و جلسات مستمر به صورت هفتگی برگزار شود و نهایتا روز 17 مهر ماه جلسه نهایی تشکیل و نقشه راه طراحی شده به شور گذاشته شود .

 

A17I5755

A17I5751

A17I5743

A17I5733

A17I5703

A17I5688

A17I5662

A17I5658

A17I5653

A17I5645

انتهای پیام/