آغاز فعالیت 9 دستگاه موتورلانس در اورژانس 115 مشهد

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی مدیریت حوادث دانشگاه مشهد از شروع کار و ارائه خدمات 9 دستگاه متورلانس در مناطق مختلف شهر مشهد خبر داد.


رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی مدیریت حوادث دانشگاه مشهد در گفتگو با روابط عمومی ظهار کرد: از ابتدای سال جاری اورژانس موتوریِ مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی مشهد با هدف کاهش زمان رسیدن بر بالین بیماران با 4 دستگاه موتورلانس آغاز به کار کرد و در ابتدا خرداد ماه نیز 5 دستگاه دیگر به این ناوگان اضافه گردید.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه از 13 دستگاه موتورلانس اورژانس رونمایی کرده بود اذعان کرد: در تلاش هستیم با تامین نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز سایر واحدهای اورژانس موتوری لازم را در نقاط مختلف شهر راه اندازی کنیم.

دکتر علی یزدانی با اشاره به اینکه ترافیک و شلوغی کلان شهر مشهد یکی از علل افزایش زمان حضور نیروهای امدادی اورژانس بر بالین بیمار است افزود: این ناوگان جدید با 18نفر از کارشناسان اورژانس در سطح شهر راه اندازی شده است.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه مشهد با بیان اینکه موتورلانس به منظور پایش و درمان بیماران یا مصدومین، طراحی و تجهیز شده اند افزود: اورژانس موتوری بعنوان واحد امدادی پیشرو برای بیمارِ در وضعیت بحرانی که نیاز به دریافت اقدامات فوری اورژانس دارد، همزمان با آمبولانس از نزدیک ترین محل اعزام میگردد و از همشهریان تقاضا داریم تا همکاری لازم را مانند سایر تیم های اعزامی با حضور متورلانس را نیز داشته باشند تا بهترین خدمات لازم به بیمار و مصدوم ارائه شود.

وی افزود: تعیین و تکلیف ارائه خدمات فوریتهای پزشکی در امدادرسانی به بیماران غیربحرانی و استقرار در محل های خاص به منظور انجام ماموریت های احتمالی در کوتاه ترین زمان، از دیگر موارد اعزام اورژانس موتوری است.