تا خروج آخرین زائر در مرز باشماق آماده خدمات رسانی شبانه روزی هستیم

اخبار کشوری

رئیس بیمارستان سیار۵۰ تختخوابی شهید ماموستا شیخ الاسلام از حضور پررنگ نیروهای توانمند در بخش بیمارستانی و پیش بیمارستانی در مرز باشماق جهت خدمات رسانی به زائرین حسینی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش نماینده کمیته اطلاع رسانی اورژانس کشور در پایانه مرز باشماق، مصطفی فرامرزی اظهار کرد: با هماهنگی های صورت گرفته ، امسال در پایانه مرزی باشماق با راه اندازی بیمارستان ۵۰ تخت خوابی با بخش های اورژانس،تحت نظر،اتاق عمل صغیر ،داروخانه ، آزمایشگاه و پزشک و استقرار یک دستگاه آمبولانس ،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ دستگاه موتورلانس در ورودی ها و خروجی های پایانه به صورت شبانه روزی تا خروج آخرین زائر از پایانه آماده خدمات رسانی می باشیم.

وی افزود: تا به امروز تعداد ۹۸ نفر به بیمارستان مراجعه نمودند که که تنها ۲ نفر آنها برای مابقی اقدامات درمانی از طریق آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شده اند.

فرامرزی بیان داشت:باتوجه به اینکه مرز باشماق یکی از پایانه های مرزی مهم و خوش آب هوا در ورود و خروج زائرین می باشد کلیه بخش های دانشگاه علوم پزشکی کردستان به صورت آماده باش بوده و در صورت نیاز در شرایط های خاص، تمامی اقدامات جهت حضور پزشکان متخصص و نیروهای بیشتر برای خدمات رسانی سریعتر به زائرین حسینی انجام خواهد شد.