به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور؛ در ساعت ۱۳:۰۸ روز جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ بالگرد اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور به درخواست اورژانس پایگاه برزنون به پرواز درآمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، به دنبال درگذشت حامد عسگری کارشناس عملیاتی اورژانس البرز، دکتر جعفر میعادفر با ارسال پیامی این واقعه دردناک را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون
در کمال تأسف باخبر شدیم همکار عزیزمان حامد عسگری از کارشناسان پرتلاش عملیاتی اورژانس البرز، در اثر سقوط از ارتفاع دار فانی را وداع گفته است.
این ضایعه بزرگ را به همکاران اورژانس البرز و خانواده محترمشان تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال برای ایشان رحمت و مغفرت و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت می نمایم.
اعضای بدن این عزیز سفر کرده طی تصمیم خدا پسندانه خانواده آن مرحوم، به چند مریض نیازمند اهدا شد.

دکتر جعفر میعادفر
رئیس سازمان اورژانس کشور

به دنبال درگذشت همکار فقیدمان، جناب آقای محسن امیریان، تکنسین با اخلاق مرکز فوریتهای پیش بیمارستانی اورژانس ایرانشهر به همراه چهار فرزند خود، رئیس سازمان اورژانس کشور با انتشار پیامی این واقعه دردناک را به اعضای خانواده وی و همکاران مرکز اورژانس ایرانشهر تسلیت گفت.
متن پیام به این شرح است.


کُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ ثمَّ إِلَیْنا تُرْجَعُونَ
با کمال تاسف باخبر شدیم که همکار تلاشگرمان، مرحوم محسن امیریان به همراه سه فرزند خود در مرکز اورژانس ایرانشهر دعوت حق را لبیک گفتند و به دیار باقی شتافتند. بی شک این ضایعه دردناک، قلب همه همکاران را به درد آورد.
این ضایعه اسفبار را به همکاران اورژانس ایرانشهر و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای ایشان رحمت و مغفرت و برای خانواده محترمشان صبر جمیل مسئلت می نمایم.

 

دکتر جعفر میعادفر
رییس سازمان اورژانس کشور

رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی اربعین از موفیقت این کمیته در کنترل گرمازدگی در پایانه های مرزی خبر داد و گفت: خوشبختانه امسال در رابطه با گرمازدگی زائران، فوتی نداشته‌ایم.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، دکتر جعفر میعادفر در برنامه تلویزیونی صف اول گفت: در این هوای گرم و دمای بین ۵۰ تا ۵۵ درجه، به جرات می توانم بگویم در رابطه با گرمازدگی زائران حتی یک مورد فوتی نداشته‌ایم.

میعادفر ادامه داد: امسال سیاست را بر این اصل گذاشتیم که زائران بدانند خطر گرمازدگی و احتمال مرگ جدی است لذا مراقبت های گرمازدگی باید جدی گرفته شود.

رئیس اورژانس کشور به ایجاد زیرساخت های مبارزه با گرمازدگی در سفر اربعین اشاره کرد و افزود: با احداث اتاق های سرد در پایانه های مرزی و همچنین ساخت پوستر و کلیپ های آموزشی کنترل گرمازدگی و انتشار گسترده آن‌ها در شبکه رسانه ملی، سایت های خبری و فضای مجازی، شاهد نتیجه‌بخش بودن این اقدامات پیشگیرانه در چالش گرمازدگی بودیم.

خیرین سازمان اورژانس کشور بار دیگر در نشستی گرد هم آمدند.

نخستین کارگاه آموزشی حمایت پیشرفته بیماران قلبی متناسب با استاندارد های سازمان اورژانس کشور ویژه کارشناسان فوریت های پزشکی در مرکز مهارت های بالینی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد.

استراحت، صبر و همدلی لازمه ی این سفر است.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی این دانشگاه در اربعین حسینی خبر داد.

اخبار برگزیده