همه ویدئوها

یادگیری دروس مدرسه و نقش موثر معلمین، در آموزش استفاده ی صحیح کودکان از شماره های امدادی، نجات‌بخش مادر بیمار شد.

دیدن فردی که روی زمین افتاده و بدنش دچار حرکات و انقباضات غیر طبیعی است چندان خوشایند به نظر نمی رسد. اما یاد گرفتن اینکه چطور می شود به چنین فردی کمک کرد اتفاق خوشایندی است. مشاهده این ویدئو اطلاعات مفیدی در ارتباط با صرع و تشنج به شما خواهد داد. ( تهیه شده توسط اورژآنس 115 بم)

آیا تا به حال با مصدومی که بی حرکت روی زمین افتاده مواجه شدین؟ آیا میدونین در چنین مواردی چه باید کرد ؟ با دیدن ویدئو یاد میگیرین چطور میشه زندگی یه آدم رو نجات داد.

دکتر جعفر میعادفر از خیرین و نیک اندیشان دعوت کرد تا برای مشارکت در امر راه اندازی پایگاه های اورژانس به ویژه در تهران و کلانشهرها پیش قدم شوند.

افزایش تعداد مراکز اورژانس باعث می شود که واحدهای امدادی سریعتر به صحنه حادثه برسند و این امر نقش چشمگیری در نجات زندگی بیماران و مصدومین خواهد داشت.

این فایل صوتی شاهدی بر تلاش های همکاران سازمان اورژانس کشور در نجات زندگی انسانهاست. نجات زندگی مصدوم از خفگی بر اساس راهنماییهای همکار مرکز ارتباطات اورزانس 115 بابل.

 

پس از بروز یک سانحه رانندگی ارگان ها و افراد زیادی از جمله: خانواده،اورژانس،پرستار،جراح،پزشک،راهنمایی و رانندگی،هلال احمر،آتشنشانی، راهداری و حمل نقل جاده ای،بیماربر،مکانیک،بیمه،و در پایان غسال،درگیر خواهند شد. بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین نتیجه ای جز مشکلات روحی و روانی ناشی از حادثه و تحمیل هزینه های جبران ناپذیر برای خود و جامعه در بر نخواهد داشت.

 

رعایت نکات بهداشتی یکی از مهمترین مواردی است که در سفر معنوی اربعین باید مد نظر قرار گیرد. اگر در این ایام زائر حرم حضرا سیدالشهدا هستید این ویدئو را حتما ببینید.

این ویدئو حاوی اطلاعات مهم و مفیدی در ارتباط با توصیه های دارویی در سفر اربعین می باشد.

رعایت بهداشت مواد غذایی یکی از نکات حائز اهمیت در سفر اربعین است. این ویدئو حاوی نکات ارزشمندی در زمینه انتخاب مواد غذایی سالم و رعایت نکات بهداشتی تغذیه ای در این سفر روحانی می باشد.

حتما تا به حال متوجه تفاوت انواع آزیرهای آمبولانس شده اید. اما آیا می دانستید که هر کدام از انواع این آژیرها معنا و مفهوم خاصی دارند و هر یک بسته به وضعیت و شرایط بیمار مورد استفاده قرار می گیرند؟ برای آشنایی با مفهوم آژیرها، این ویدیو را ببینید. ( تهیه شده توسط اورژانس115 گیلان)

با عرض تبریک و آرزوی سالی سراسر پیروزی ، خیر و برکت برای تمامی هموطنان و همکاران سازمان اورژانس کشور (تهیه شده توسط اورژانس 115 گیلان)

استفاده از بالگرد یکی از خدمات اورزانس 115 برای امدادرسانی به بیماران و مصدومین در مناطق دور دست یا صعب العبور، یا مواردی است که بیمار نیاز به انتقال خیلی خیلی فوری دارد. است. خدمتی که نقشی چشمگیر در نجات زندگی هموطنان ایفا می کند

حتی چند لحظه زودتر رسیدن آمبولانس اورژانس بر بالین بیمار یا مصدوم ، در سرنوشت او نقشی حیایتی دارد. با باز کردن فوری راه آمبولانس اورژانس در نجات زندگی یک مصدوم مشارکت کنیم.

اشغال کردن بیمورد تلفن های اورژانس توسط برخی شهروندان، اتفاقات عجیب و دردناکی است که گاه با آن مواجه هستیم. شوخی بیجایی که میتواند به مرگ یک بیمار نیازمند منجر شود.

مسمومیت دارویی کودکان نتیجه اشتباه ما بزرگترهاست. نکات کلیدی مطرح شده در این ویدیو به شما کمک می کند تا با این اشتباهات آشنا شوید. اگر کودک خردسال در منزل دارید این ویدیو را حتما ببینید.

مسمومیت دارویی کودکان معمولا نتیجه اشتباهات بزرگترهاست. قرار دادن دارو در دسترس کودکان از اشتباهات رایجی است که می تواند عواقب وخیمی به دنبال داشته باشد. یک نمونه از این اشتباهات را در این ویدیو می بینید.

اگر نام مونوکسیدکربن را شنیده باشید، حتما می دانید که مسمومیت با این گاز بی بو ، بیرنگ و فوق العاده کشنده یکی از شایعترین حوادث منجر به فوت در ماه های سرد سال است. برای آشنایی بیشتر با خطرات ناشی از این گاز خطرناک، این ویدیو را حتما ببینید.

مهمترین عامل مرگ در زمان حوادث و سوانح ، قطع جریان خون و نرسیدن اکسیژن به بافتهای حیاتی است. احیای قلبی ریوی یعنی اینکه با استفاده از تکنیک های خاص، جریان خون بدن بیمار را به صورت موقت و تا رسیدن آمبولانس و نیروهای امدادی برقرار کنیم. یک تکنیک ساده اما حیاتبخش که می تواند معجزه بیافریند.

سکته قلبی یک عارضه خطرناک و مرگبار است. اما انجام برخی اقدامات در لحظات اولیه بروز آن می تواند زندگی بیمار را از مرگ حتمی نجات دهد. در این ویدیو با این اقدامات آشنا خواهید شد.

آیا می دانید سکته مغزی چه علایمی دارد؟ آیا می دانید مهمترین اقدامات اولیه برای کمک به فرد مبتلا به سکته مغزی چیستند؟

معمولا بهترین توصیه در صحنه حادثه این است که مصدوم را حرکت ندهیم و منتظر رسیدن آمبولانس یا نیروهای امدادی باشیم. اما گاه در برخی موارد ، مثلا زمانی که خطر انفجار هست، جابجایی مصدوم و دور کردنش از محل خطر امری اجتناب ناپذیر است. این ویدیو به شما نشان می دهد در چنین مواردی چه باید کرد. تهیه شده در اورژانس کرمان

مارگزیدگی اتفاق شایعی نیست اما در ایام تعطیل که سفر به دامان طبیعت طرفداران زیادی دارد، ممکن است اتفاق بیفتد. اگر می خواهید بدانید برای کمک به فرد دچار مارگزیدگی چه باید کرد، این ویدیو را از دست ندهید. تهیه شده در اورزانس همدان

سکته مغزی از یک جرقه کوچک آغاز می شود. تشخیص این جرقه و رسیدگی به بیمار در لحظات اولیه نقش مهمی در کاهش عوارض و خطرات ناشی از بیماری دارد. در این ویدیو با نشانه های ین جرقه آشنا خواهید شد.

آیا تا به حال با فردی که دچار تشنج شده مواجه شده اید ؟ آیا می دانید در چنین مواردی چه باید کرد ؟