پوشش امداد سلامت اورژانس اصفهان در مراسمات شبهای قدر ماه مبارک رمضان

۱۱۵ مورد امدادرسانی در کارنامه پوشش امدادسلامت اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان در شبهای قدر به ثبت رسید.

به گزارش روابط‌عمومی اورژانس استان اصفهان، دکتر فرهاد حیدری رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان اظهار کرد: در سومین شب قدر، مصادف با شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، همچون شبهای قدر گذشته واحد های امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان همراه با مردم اصفهان در مراسمات پر فیض شب قدر حضور یافتند.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان به تمهیدات پوشش امدادسلامت در این مراسم پر فیض اشاره کرد و تصریح کرد: در هر یک از شبهای قدر، ۱۳ واحد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان شامل ۱۰ واحد امدادی آمبولانس، دو واحد امدادی اورژانس موتوری و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل های برگزاری مراسمات شب قدر مستقر شدند.

وی با ذکر اینکه در پوشش امدادسلامت شبهای قدر در مجموع اورژانس استان به ۱۱۵ مراجعه کننده خدمات ارائه داده است، به آمار امدادرسانی به شب زنده داران شب قدر در سومین شب قدر اشاره کرد و افزود: در این شب کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، به ۲۰ مراجعه کننده خدمات اورژانس دادند.

دکتر حیدری با ذکر اینکه در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان مراجعه کنندگان به واحد های امدادی اورژانس دارای مشکلات متعدد مانند، سردرد، درد شکمی، مشکلات فشارخون و ... بودند، ادامه داد: از این تعداد مراجعات به واحد های امدادی مستقر اورژانس پیش‌بیمارستانی استان، ۲ بیمار توسط واحد های امدادی اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، ۲ بیمار پس از دریافت درمان سرپایی در محل، برای اعزام به بیمارستان رضایت ندادند و سایر موارد مراقبتهای سرپایی دریافت کردند.

دکتر حیدری با ذکر اینکه این استقراری ها از ساعت ۲۱ و سی دقیقه آغاز و تا ساعت ۳ و ۱۵ دقیقه بامداد پس از اتمام مراسمات پر فیض شبهای قدر ادامه داشت، افزود: علاوه بر استقرار واحد های امدادی اورژانس در محل های برگزاری مراسم احیای شبهای قدر، اتوبوس آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی استان نیز در محل گلستان شهدا مستقر گردید.