انجام بیش از25 هزار عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی در استان اصفهان از ابتدای سال

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان از برقراری بیش از 79 هزار تماس امدادخواهی با 115 استان طی یک ماه گذشته خبرداد.


به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان، دکتر فرهاد حیدری گفت: در اولین ماه از سال جدید، کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به 25 هزار و 19 ماموریت امدادرسانی اعزام شدند که از مجموع آنها 18 هزار و 601 مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی و 6 هزار و 418 مورد حوادث رانندگی بوده است.
وی افزود: در این مدت از مجموع حوادث رانندگی منجر به جرح در سطح استان 4 هزار و 318 مورد در مناطق شهری و 2 هزار و 100 مورد در نقاط جاده ای استان رخ داده است.
دکتر حیدری ضمن اشاره به ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: در فروردین ماه 1402 بالگرد امدادی اورژانس 5 بار به ماموریت اعزام و 9 بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان اصفهان منتقل کرد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان با اشاره به اینکه تماس با شماره 115 از تمامی شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتاق فرمان مرکز استان متصل میگردد اظهار کرد: در ماه گذشته کارشناسان اتاق فرمان اورژانس به 79 هزار و 334 تماس امدادخواهی با 115 استان پاسخ دادند و ضمن گرفتن شرح حال لازم، خدمات اورژانس را بصورت تلفنی به امدادخواهان ارائه دادند.
وی به آمار ماموریتهای اورژانس موتوری اشاره کرد و گفت: واحد اورژانس موتوری استان در این مدت به 287 ماموریت اعزام شدند و مددجویان امدادرسانی کردند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل اورژانس به عنوان افراد زندگی بخش در شرایط سخت بیماران اذعان کرد: در یک ماه گذشته کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی با انجام عملیات احیای قلبی و تنفسی 16 بیمار دچار ایست قلبی و تنفسی را از مرگ حتمی نجات دادند. همچنین در تولد 3 نوزاد در شرایط زایمان اورژانسی قبل از رسیدن به مرکز درمانی کمک کردند.
دکتر حیدری افزود: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از 161 پایگاه امدادی شامل 81 پایگاه شهری، 79 پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 3 دستگاه موتورلانس و 1 اتاق فرمان برخوردار است.