قدردانی از زحمات سرپرست اسبق مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی سمنان

یکشنبه 10 اردیبهشت 1402 جلسه هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با حضور دکتر قدس رئیس دانشگاه و سایر اعضای هیأت رئیسه دانشگاه در سالن جلسات حوزه ریاست ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد. 

 

 

 

در ابتدای جلسه سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تبریک هفته سلامت و قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند دست اندرکاران حوزه سلامت، بیان داشت: سلامت به دو دسته سلامت جسمی و سلامت معنوی تقسیم می شود که این دو مکمل یکدیگر هستند و مصداق این سخن، ضرب المثل عقل سالم در بدن سالم است.

حجت الاسلام و المسلمین محرم بیابانی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که می فرمایند " چهار خصلت راستى و امانتدارى و حیا و خوش اخلاقى اگر در کسى باشد اسلامش کامل است"، اظهار کرد: از نظر امام صادق(ع) صداقت موجب از بین رفتن بسیارى از گناهان می شود، حیا باعث می‌شود که از زشتى‌ها رو برگرداند.

وی ادامه داد: با توجه به این حدیث شریف کسى که حسن خلق دارد، عصبانى نمى‌شود و به همین جهت گناه نمى‌کند. شکر هم به این معناست که هر عضوى را در جاى خودش و در راهى که خدا آن را آفریده استفاده کند و با این کار، دیگر گناه نمى‌کند.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به اینکه ظرفیت ها و توانمندی های انسان ها لطف خداوند به انسان ها است و باید شکرگزار آن بود، گفت: ما انسان ها ظرفیت ها و توانمندی های متفاوتی داریم و باید با شناخت توانمندی های افراد با درک درست و مدارا کردن با آنها برخورد کنیم. امیدوارم برکات زحماتی که بابت ارائه خدمات به مردم شریف استان توسط خانواده حوزه سلامت کشیده می شود، باعث عاقبت بخیری این عزیزان شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از زحمات دکتر محمد علی طاهری و حسین سبحانی، تصریح کرد: این دو عزیز جزء افرادی هستند که با حسن خلق و سعه صدر، صادقانه به حوزه سلامت استان خدمت کردند و خدمات گسترده ای به مردم شریف استان ارائه نمودند که زحمات این دو عزیز قابل تقدیر می باشد.

دکتر کامران قدس ادامه داد: در مجموعه دانشگاه اقدامات بزرگ و موثری انجام شده است که این افتخار حاصل موفقیت های گروهی افراد و حاصل همدلی، همفکری و همراهی تک تک اعضای خانواده این دانشگاه است. خدا را شاکریم که به همت کارکنان این دانشگاه همچنان اقدامات خوبی در این دانشگاه در حال انجام است که می توان به اقدامات مطلوب دانشگاه در خصوص جوانی جمعیت اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون در هفته سلامت هستیم و هفته جمعیت را نیز پیشرو داریم؛ گفت: باید مبحث مهم پزشکی خانواده و همچنین جوانی جمعیت را با قوت بیشتری دنبال نماییم تا بتوانیم سهم خود را از جوانی کشور عزیزمان ایران به خوبی ایفا نماییم.