اولین کارگاه بازآموزی PHTM در قطب آموزشی فلاورجان

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اولین کارگاه بازآموزی مدیریت پیش ‌بیمارستانی بیماران ترومایی ( PHTM Refresh) با مشارکت اساتید اورژانس پیش‌بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در قطب آموزشی فلاورجان برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان، دکتر فرهاد حیدری اظهار کرد: اولین کارگاه بازآموزی مدیریت پیش ‌بیمارستانی بیماران ترومایی ( PHTM Refresh) به مدت ۲ روز در دو تاریخ ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه جاری در دو نوبت صبح و بعدازظهر در قطب آموزشی فلاورجان برگزار شد.
وی افزود: در این دوره که با هدفِ ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با مصدومانِ ترومایی به صورت تئوری و عملی برگزار شد، ۱۸ نفر از پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی شرکت کردند.
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: مباحث مختلفی چون تروما به سر و ستون مهره‌ها، قفسه سینه، شکم، لگن، اندام‌ها، مدیریت راه هوایی در بیماران ترومایی، کنترل خونریزی و شوک، نحوه برخورد با سوختگی ها، نحوه برخورد با کودک یا سالمندِ دچار تروما و ارزیابی بیمار ترومایی از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود.
دکتر حیدری خاطرنشان کرد: در کنار هر مبحث تئوری، یک برنامه عملی پیش‌بینی شده بود که در قالب ایستگاههای مهارت آموزی، بیمارنماها براساس سناریوی از پیش تعیین شده برای بخش عملی گریم می‌شدند و اساتید در هر ایستگاه، شرکت‌کنندگان را برای انجام مهارت‌های استانداردِ برخورد با مصدومانِ ترومایی راهنمایی می‌کردند.
رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به اینکه این دوره به صورت کشوری و براساس دستورالعمل ابلاغ شده از سوی سازمان اورژانس کشور برگزار شد، اظهار کرد: در پایان دوره، آزمون کتبی و عملی از شرکت‌کنندگان به عمل آمد و نفرات برتر معرفی و تشویق شدند.
محمد علی هاشمی مسئول واحد آموزش اورژانس پیش بیمارستانی استان در این باره گفت: دکتر میرزائیان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فلاورجان با حضور در این دوره از زحمات پرسنل، مربیان و رابط آموزشي این شهرستان، آقایان علیرضا شفیعی و منوچهر کیانی مقدم و مدرسان دوره تقدیر کرد.
وی افزود: در این کارگاه، آقایان "احسان عبدی زاده " و "محمدسعیدی کیان" بعنوان نفرات برتر معرفی شدند.