بیش از 163 هزار تماس با 115 استان اصفهان در دو ماه

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان از انجام بیش از 50 هزار عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی در استان اصفهان از ابتدای سال جاری خبرداد.


به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان اصفهان، دکتر فرهاد حیدری گفت: در دو ماه ابتدایی سال 1402، کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان به 50 هزار و 506 ماموریت امدادرسانی اعزام شدند که از مجموع آنها 36 هزار و 487 مورد مربوط به حوادث غیرتصادفی و 14 هزار و 19 مورد حوادث رانندگی بوده است.
وی افزود: در این مدت از مجموع حوادث رانندگی منجر به جرح در سطح استان 9 هزار و 364 مورد در مناطق شهری و 4 هزار و 655 مورد در نقاط جاده ای استان رخ داده است.
دکتر حیدری ضمن اشاره به ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: در دوماه ابتدایی سال1402 بالگرد امدادی اورژانس 9 بار به ماموریت اعزام شد و 13 بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان اصفهان منتقل کرد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان با اشاره به اینکه تماس با شماره 115 از تمامی شهرستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتاق فرمان مرکز استان متصل میگردد اظهار کرد: در دوماه گذشته کارشناسان اتاق فرمان اورژانس به 163هزار و 3 تماس امدادخواهی با 115 استان پاسخ دادند و ضمن گرفتن شرح حال لازم، اولویت بندی تماس ها(تریاژ)، خدمات اورژانس را بصورت تلفنی به امدادخواهان ارائه دادند.
وی به آمار ماموریتهای اورژانس موتوری اشاره کرد و گفت: واحد اورژانس موتوری استان در این مدت به 613 ماموریت اعزام شد و به مددجویان امدادرسانی کرد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل اورژانس به عنوان افراد زندگی بخش در شرایط سخت بیماران اذعان کرد: در دو ماه گذشته کارشناسان اورژانس پیش بیمارستانی با سرعت عمل و انجام عملیات احیا، 26 بیمار دچار ایست قلبی و تنفسی را از مرگ حتمی نجات دادند. همچنین در تولد 3 نوزاد در شرایط زایمان اورژانسی قبل از رسیدن به مرکز درمانی به مادر یاری رساندند.
دکتر حیدری افزود: فوریت‌های پزشکی استان اصفهان از 161 پایگاه امدادی شامل 81 پایگاه شهری، 79 پایگاه جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 3 دستگاه موتورلانس و یک اتاق فرمان برخوردار است.