خدمات هوایی اورژانس ١١۵ مشهد به ٩ مصدوم و بیمار بدحال از ابتدای سال جدید

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ابتدای امسال تا کنون به ٩ مصدوم و بیمار بدحال از طریق اورژانس هوایی امداد رسانی شده است.

 

دکتر محمد علی یزدانی در گفتگو با روابط عمومی خاطر نشان کرد: با توجه به توسعه اورژانس هوایی در سالهای اخیر و تاثیر و نقش مهم این خدمت در کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی و انتقال سریع بیماران بدحال مانند سکته مغزی و قلبی و مادران باردار از مناطق دور و صعب العبور ، تلاش شده است تا ماموریت های ویژه ای در این خصوص انجام شود. وی تصریح کرد: در این راستا از ابتدای امسال تا کنون، اورژانس هوایی مشهد به ٩ بیمار و مصدوم بدحال توانسته است خدمات سریع فوریتهای پزشکی را ارائه و بیماران را به مراکز درمانی منتقل نماید .

رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توجه به موضوع شروع طرح کاهش تلفات حوادث ترافیکی در کشور و نقش مهم اورژانس هوایی و تاکید رییس دانشگاه در توسعه این خدمت مهم در مناطق زیر پوشش ، این مرکز در تلاش است ، با پیگیری های متعدد شرایط تاسیس اولین پایگاه استاندارد اورژانس هوایی را فراهم کند.